Zbavte sa strachu

Autor fotografie: Nina Uhlíková (Pexels)

Zbavte sa natrvalo svojho strachu a fóbií pomocou novej terapeutickej metódy.

Vydáme sa k príčine Vášho strachu a v bezpečnom prostredí spracujeme to, prečo tento strach vznikol. Týmto spôsobom dosiahneme trvalé prekonanie strachu v ľubovoľnej oblasti.

Existujú rôzne formy strachu. A všetky fungujú podobne. Paralyzujú. Zastavujú. Zužujú vedomie. Zatemňujú myslenie. Ovládajú nás. Nútia nás robiť, čo nechceme. Robia nás horšími, ako sme.
Dobrou správou však je, že toto ich podobné fungovanie nám zároveň umožňuje vysporiadať sa s hocijakým strachom v živote, pokiaľ vieme ako na to.

Je jedno, či je to strach z verejného vystupovania, zo zlyhania, strach z výšok, z hlbokej vody, tmy, úzkeho priestoru, strach z nejakého človeka, zvieraťa, z ublíženia, z obvinenia, z choroby, zo smrti, z utrpenia… s ľubovoľným strachom sa dá veľmi účinne vysporiadať.

Strach nám môže tiež brániť v mnohých veciach, ktoré chceme dosiahnuť. Napríklad nájsť v živote kľud, radosť, stretnúť dobrých ľudí, životného partnera,… či dokonca robiť bežné každodenné veci, ktoré sú pre iných ľudí samozrejmosťou.

Strach nám stavia hranice, ktoré nám vymedzujú až nekomfortne úzky priestor pre život.

Neplaťte už ďalej vysokú daň, ktorú si od Vás strach vyberá.

Pokiaľ sa rozhodnete vysporiadať sa so strachom, som tu pre Vás.

Ing. Ján Poctavek, PhD.

Akú metódu využívam pri riešení strachu?
Pri práci používam primárne Metódu RUŠ. Je to nová a veľmi účinná terapeutická metóda, ktorou sa dajú dosiahnuť pozitívne výsledky už pri prvom sedení. Naviac, metóda je jednoduchá a môžete sa ju v prípade potreby naučiť aj sami.

Je strach zlý?
Je dobré tiež vedieť, že isté množstvo strachu je užitočné. Dáva nám varovné signály, chráni nás pred nebezpečenstvom a pomáha nám správne vyhodnotiť situáciu. Nejde o to nikdy nemať strach… ale o to, aby strach nikdy nemal Vás.
Strach nad nejakú mieru spôsobuje množstvo problémov. Nečudo, že aj mnohí filozofi v histórii označili strach za najväčšiu brzdu ľudského vývoja. Hlavne preto, že strach človeku bráni získať cenné životné skúsenosti a tým ho robí menším, ako môže byť.

Mnoho ľudí sa tiež obáva, že keď sa zbaví strachu, tak sa im udejú zlé veci, pretože prestanú byť opatrní. No opakom strachu predsa nie je slepota. Aj z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že opakom strachu je rozvaha a nadhľad. A platí to aj v extrémoch – keď si spracujem strach zo smrti, neznamená to, že sa budem bezhlavo vrhať do každého nebezpečenstva. Jediné, čo sa zmení, je, že sa nebudem báť vopred, ale že dokážem triezvo zhodnotiť nebezpečnosť rôznych situácií.

Prečo sa špecializujem práve na riešenie strachu?
Vo svojom živote som bol nútený čeliť mnohým strachom. To, že som sa s nimi dokázal vysporiadať a prekonať ich, mi dalo poznanie, že je to možné. A nielen to. Svoje skúsenosti teraz viem použiť a pomôcť ostatným. Navyše som zistil, že Metóda RUŠ je pri riešení strachov obzvlášť efektívna. Táto kombinácia faktorov vytvára silu, ktorou viem veľmi dobre zacieliť príčinu strachu a natrvalo ju vyriešiť.

Prekročte svoj tieň a osloboďte sa z osídel strachu.

Ide predsa o Váš život…

CENNÍK

PRIEBEH TERAPIE

MAPA A KONTAKTNÝ FORMULÁR

Ján Poctavek